Zesłanie Ducha Świętego

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego. Msze św. w porządku niedzielnym. Przy wyjściu z kościoła można nabyć cegiełki w cenie 5 zł., jako pomoc na zorganizowanie przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej letniego wypoczynku dla dzieci z Ukrainy. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 14.30, na plebani, spotkanie Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu wizytacji ks. Bpa w naszej parafii, a szczególnie rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania za dar ołtarza, którym jest piękna oprawa Ewangeliarza oraz złożony na ręce ks. Bpa dar na potrzeby misyjne. Bóg zapłać.

3. Poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.

4. W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB i spotkanie grupy Emaus.

5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to także 13 dzień miesiąca. O godz. 18.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem czerwcowym, a o godz. 19.00 uroczysta Msza św. z kazaniem i nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to również III niedziela miesiąca – składka na prace inwestycyjne w parafii.

7. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w piątek, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ul. Rzecznej, numery nieparzyste od 3 do 17a.

8. W tym tygodniu udajemy się na pielgrzymkę do Torunia, Lichenia i Kalisza. Wyjazd z parkingu przed kościołem w nocy z piątku na sobotę o godz. 23.45.

9. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła prosimy:

I ołtarz – Ducha św. – Młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania.

II ołtarz – NSPJ – Rada Parafialna

III ołtarz – NSNMP – Akcja Katolicka

IV ołtarz – św. Faustyny – Grupa Emaus.

Do budowy ołtarzy można wykorzystać istniejące konstrukcje, natomiast do dekorowania prosimy przygotować własne dekoracje, gdyż stare są już bardzo zniszczone.