Zesłanie Ducha Świętego

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończymy okres Wielkanocny. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30.

2. W ostatnią niedzielę była składka na malowanie kościoła. Zebraliśmy kwotę 9.450zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i zachęcamy także innych, aby się włączyli w to wspólne dzieło.

3. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

4. Także w poniedziałek na Mszy o godz. 18.00 kandydaci do bierzmowania z klasy ósmej będą mieli spotkanie z delegatem ks. Biskupa – ks. Dziekanem.

5. Nabożeństwa majowe do środy po wieczornej Mszy św.

6. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W środę wyruszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 0.15. Prosimy o punktualność.

8. W czwartek po wieczornej Mszy św. próba przed bierzmowaniem dla ósmoklasistów.

9. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. i w I piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z comiesięczną Komunią św. w piątek od godz. 9.00.

10. W sobotę o godz. 9.00 w naszym kościele ks. Biskup udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Módlmy się i ich intencji o dary Ducha Świętego.

11. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie o godz. 17.00.

12. Zbliża się Uroczystości Bożego Ciała. W tym roku o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała wokół kościoła, prosimy mieszkańców następujących ulic:
I ołtarz –  – mieszkańcy ul. Klasztornej i ul. Wileńskiej.
II ołtarz –  – mieszkańcy ul. Wiśniowej i ul. Grunwaldzkiej od nr 1 do klasztoru.
III ołtarz –  – mieszkańcy ul. Ogrodowej i ul. Floriańskiej.
IV ołtarz –  – mieszkańcy ul. Kwiatowej, ul. Św. Faustyny i ul. Luli.
Są przygotowane konstrukcje pod ołtarze. Należy je jedynie zamocować i przygotować wystrój każdego z ołtarzy. W tym roku proponujemy motywy eucharystyczne, dostosowane do tematu Ewangelii odczytywanej przy poszczególnych ołtarzach.

13. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. prosimy rodziców kandydatów do bierzmowania i samych kandydatów.