Ogłoszenia Parafialne

Zesłanie Ducha Świętego

1. Dziś Msze św. w porządku niedzielnym. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30.

2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

3. W środę po Mszy św. Nowenna do MB.

4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W sobotę o godz. 11.00 w kościele Sióstr Wizytek siostra Małgorzata Maria Skrzęta złoży śluby wieczyste. Polecajmy ją w naszych modlitwach. O godz. 17.00 nabożeństwo I-sobotnie.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i I niedziela miesiąca – składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. O godz. 13.00 uroczysta Msza św. z udzieleniem I Komunii św. dzieciom z klas III.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. i w piątek od godz. 17.00. Chorych z comiesięczną Komunią św. będziemy odwiedzać w piątek od godz. 9.00.

8. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie i udekorowanie kościoła prosimy rodziny dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

9. Od 1 czerwca obowiązują nowe przepisy regulujące przygotowanie do małżeństwa. Do najważniejszych zmian wprowadzono zasadę, że małżeństwo powinno być zawierane w parafii w której jedno z narzeczonych faktycznie mieszka bez przerwy przynajmniej od miesiąca, a nie tam, gdzie narzeczeni są zameldowani. Dotyczy to także osób przebywających poza Polską. Także protokół przedmałżeński ma być sporządzony w parafii, w której małżeństwo faktycznie będzie zawierane. W związku z tym prosimy narzeczonych o stosowanie się do tych przepisów.

10. Komunikat dodatkowy Kurii:

W związku ze zniesieniem przez Rząd RP z dniem 30 maja br. kolejnych ograniczeń związanych z obowiązującym prawnie stanem epidemii postanawia się co następuje:

  • W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników z wyjątkiem sprawujących liturgię. Osoby uczestniczące na otwartej przestrzeni są zwolnione z obowiązku zasłaniania ust i nosa pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu od kolejnej osoby.
  • Z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Katechizm Kościoła Katolickiego (nr 2181): Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.
  • Zniesienie limitu liczby uczestników dotyczy również uroczystości pogrzebowych. Należy pamiętać, że podczas procesji żałobnej, która odbywa się już w przestrzeni publicznej, obowiązują odrębne przepisy. Zgodnie z nimi w kondukcie pogrzebowym może brać udział do 150 osób, które zwolnione są z zasłaniania ust i nosa, o ile zachowają 2-metrowy dystans od innych. Jeśli nie są w stanie zachować takiego dystansu mają nadal obowiązek zasłonienia ust i nosa.
  • Od 31 maja br. można przywrócić sposób celebrowania pogrzebów sprzed stanu epidemii. Zatem dozwolone jest odprawianie pogrzebu z trumną (urną) w kościele a następnie na cmentarzu, z zachowaniem powyższych rygorów.
  • W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (11 czerwca br.), dopuszcza się zorganizowanie tradycyjnej procesji eucharystycznej, jednak z zachowaniem obowiązującego limitu 150 osób, mogących przebywać w przestrzeni publicznej. Limit ten nie obowiązuje, jeżeli procesja zostanie zorganizowana całkowicie i wyłącznie na terenie kościelnym. Uczestnicy są wówczas zobowiązani do zasłaniania ust i nosa lub utrzymywania dystansu 2 metrów od kolejnej osoby.
  • Przywrócona zostaje praktyka odwiedzin chorych w ich domach z racji I piątku miesiąca.
  • W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

Hits: 399