XXXI Niedziela Zwykła

1. Dziś liturgiczna Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Po południu o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza św.

2. W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym. Po południu o godz. 17.00 Msza św. i procesja z modlitwami za zmarłych.

3. Także przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych. Pamiętajmy, aby w tym czasie pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym, przez zyskiwanie odpustów. W związku z  pandemią Covid-19  przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień. Jedna spowiedź wystarczy do zyskania wielu odpustów.

4. Na stoliku przy ołtarzem są wyłożone kartki na wypominki. Wypełnione czytelnie wypominki prosimy złożyć w zakrystii lub kancelarii. Prosimy także na kartce wspominkowej dopisać u góry datę ich odczytania. Wypominki składane do 1 listopada będą również umieszczone na stronie internetowej parafii.

5. We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00 i 18. 00.

6. Także we wtorek godz. 18:00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy VIII.

7. W środę nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. i w I piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z comiesięczną Komunią św. w piątek od godz. 9.00.

9. Również w piątek na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla dzieci z klas III i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii św.

10. W sobotę nabożeństwo I-sobotnie o godz. 17.00.

11. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie i zmiana tajemnic różańcowych. Po południu o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.

12. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. św. Jana z Dukli, numery domów: 27a, 31, 33, 33a, 35 i 39.