XXX Niedziela Zwykła

1. Dziś liturgiczna Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Składka z tej niedzieli jest przeznaczona na misje.

2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie codziennie o godz. 17.30, a po nim Msza św.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej, a czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym. Po południu o godz. 17.00 Msza św. i procesja z modlitwami za zmarłych.

5. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Po każdej Mszy św. modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki wypominkowe można składać do skrzynek umieszczonych przy ołtarzu.

6. Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych. Pamiętajmy aby w tym czasie pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym przez zyskiwanie odpustów. Przypominamy, że do zyskania odpustu trzeba wypełnić następujące warunki:

a) W Uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny, jeden raz w danym dniu, który ofiarujemy za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do spowiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie tam „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i jakiejkolwiek modlitwy w intencji Ojca św.

b) w listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. W dniach do 1 do 8 listopada odpust zupełny, a w pozostałych dniach cząstkowy. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych, odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i jakąkolwiek modlitwę w intencji Ojca św. Zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty. Jedna spowiedź wystarczy do zyskania wielu odpustów.

7. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. Odwiedziny chorych z comiesięczną Komunią św. w sobotę od godz. 10.00.

8. Za tydzień I niedziela miesiąca – składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

9. Również w przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Budowy Pomnika Chrystusa Króla Polski będzie przed kościołem prowadziło zbiórkę do puszek na dokończenie budowy pomnika. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

10. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w czwartek, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ulicy św. Jana z Dukli numery: 22, 24, 28a, 28b, 30, 32.