Ogłoszenia Parafialne

XXX Niedziela Zwykła

1. Dziś po południu o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.

2. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym. Po południu o godz. 16.30 nabożeństwo za zmarłych i o godz. 17.00 Msza św.

3. W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00. Po każdej Mszy św. modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki wypominkowe są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypełnione czytelnie wypominki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.

4. Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych z naszych rodzin. Pamiętajmy aby w tym czasie pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym przez zyskiwanie odpustów. Przypominamy, że do zyskania odpustu trzeba wypełnić następujące warunki:
a) W Uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny, jeden raz w danym dniu, który ofiarujemy za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, a następnie przystąpienie do spowiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie tam „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i jakiejkolwiek modlitwy w intencji Ojca św.
b) w listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. W dniach do 1 do 8 listopada odpust zupełny, a w pozostałych dniach – cząstkowy. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych, odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i jakąkolwiek modlitwę w intencji Ojca św. Zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty. Jedna spowiedź wystarczy do zyskania wielu odpustów.

5. W czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek spotkanie KSM-u.

7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. i w I Piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z comiesięczną Komunią św. w piątek od godz. 9.00.

8. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie o godz. 17.00

9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie i zmiana tajemnic różańcowych. Po południu o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.

10. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 8.00, prosimy rodziny z ul. Wojska Polskiego numery domów: 31b, 33, 33a, 33b, 34 i 36.

Hits: 449