XXI Niedziela Zwykła

1. Dziś w rzeszowskiej katedrze odbywają się dożynki diecezjalne jako dziękczynienie za tegoroczne zbiory i dzień modlitwy o Boże Błogosławieństwo dla rolników.
  2. W poniedziałek Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  3. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie i zmiana tajemnic różańcowych.
  5. Decyzją Ks. Biskupa, wczoraj w naszej parafii zakończył posługę duszpasterską ks. Marcin Dudek. Dziękujemy mu serdecznie za 6-letnią pracę w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy dalszego Bożego błogosławieństwa na nowej parafii w Rzeszowie. Jednocześnie serdecznie witamy w naszej parafii, jako nowego wikariusza, ks. Stanisława Zagórskiego i życzymy mu również owocnej pracy oraz dobrego samopoczucia w naszej wspólnocie. „Szczęść Boże”.

Komunikat Księdza Biskupa Rzeszowskiego:

„W obliczu zmian wprowadzanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które mogą wpłynąć na obecność lekcji religii w szkołach, proszę o wsparcie inicjatywy „TAK dla religii w szkole”. Nowe przepisy umożliwiają łączenie uczniów z różnych klas na lekcjach religii oraz umieszczają te zajęcia jedynie na początku lub końcu planu zajęć, a stopień z religii nie będzie wliczany do średniej ocen.
W odpowiedzi na te zmiany, katolickie tygodniki organizują akcję protestacyjną, mającą na celu obronę lekcji religii w naszych szkołach. Biskup Jan Wątroba zachęca wszystkich wiernych, a zwłaszcza Rodziców, do przyłączenia się do tej akcji poprzez podpisanie protestu, który można znaleźć na stronie internetowej: www.lekcjereligiiwszkole.pl. Niech nasz wspólny głos w obronie wartości chrześcijańskich będzie słyszalny! Prosimy o czynne włączenie się w tę inicjatywę.