XVII Niedziela Zwykła

1. Dziś z racji Tygodnia św. Krzysztofa po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów. Przy tej okazji, przy wyjściu z kościoła, jest prowadzona zbiórka do puszki na środki transportu dla misjonarzy „Jeden grosz za jeden kilometr”, które organizuje MIVA Polska. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

2. We wtorek rozpoczyna się sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń historycznych. Niech ten miesiąc będzie dla nas okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.

3. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. W piątek i sobotę Msze rano i wieczorem. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. i w I piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z comiesięczną Komunią św. w piątek od godz. 9.00.

5. Również w piątek odbędzie się XI Jasielski Marsz Wolności w 80 rocznicę Akcji „Pensjonat”. Uroczystości rozpoczną się o godz. 20.30 pod Pomnikiem Armii Krajowej obok sądu w Jaśle, a następnie uczestnicy marszu ok. godz. 21.30 dotrą na parking obok naszego kościoła, gdzie odbędzie się zapalenie symbolicznego ognia pamięci, okolicznościowy Apel i odśpiewanie pieśni żołnierskich i partyzanckich. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

6. Także w piątek wyrusza 46. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Relacje z pielgrzymki codziennie będzie przekazywać katolickie radio „Via”. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.rzeszow.pl

7. Nabożeństwo I-sobotnie o godz. 17.00.

8. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie i po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W tym dniu przypada także Uroczystość Przemienienia Pańskiego.

9. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 8.00, prosimy rodziny z ul. Kolejowej, numery domów: 11, 13, 16, 18 i 20.