XVI Niedziela Zwykła

1. Dziś III niedziela miesiąca. Msze święte w porządku niedzielnym. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.

2. W poniedziałek wypada 7 rocznica ingresu Ks. Bpa Jana Wątroby i objęcia rządów w naszej diecezji. Polecajmy go szczególnie w tym dniu w naszych modlitwach.

3. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach św., z racji Tygodnia św. Krzysztofa, odbędzie się poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji, przy wyjściu z kościoła, będzie prowadzona zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy Jeden grosz za jeden kilometr, które organizuje NIVA Polska.

5. Pod koniec sierpnia planowana była pielgrzymka na Kresy Wschodnie. Jednak ze względu na pandemię i utrudnienia na ukraińskiej granicy, zostaje ona przełożona na przyszły rok. Osoby, które wpłaciły zaliczkę na pielgrzymkę, proszone są o jej odbiór w kancelarii parafialnej.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny
z ul. Floriańskiej, numery domów: 86, 88, 96, 98, 100. 102, 104, 106.