XIX Niedziela Zwykła

1. Dziś Msze święte w porządku niedzielnym. W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań, prosimy o noszenie maseczek w kościele i przestrzeganie przepisów sanitarnych związanych z ochroną przed koronowirusem.

2. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej.

3. W Czwartek 13 sierpnia, Dzień Fatimski. O godz. 18.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona prze Grupę dla Intronizacji NSPJ i o 19.00 Msza św. oraz Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Najświętszej oraz licznego udziału w tym nabożeństwie.

4. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie wieńców dożynkowych, owoców, ziół i kwiatów. W tym dniu będziemy także dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory.

5. W przyszłą niedzielę – III niedziela miesiąca. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na prace inwestycyjne w parafii – urządzenie kaplic bocznych w kościele. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdecznie Bóg zapłać.

6. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Rzeszowski zalecił, aby niedziela 16 sierpnia 2020 r. była Dniem Solidarności z Libanem. We wszystkich kościołach i kaplicach na terenie Diecezji Rzeszowskiej, będziemy modlić się w intencji ofiar tragedii w Bejrucie oraz przy wyjściu z kościoła będzie prowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym.

7. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w czwartek na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Wiśniowej, numery domów: 22, 23, 24, 25a, 25d, 27a.