XII Niedziela Zwykła

1. Dziś przeżywamy w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Msze św. w porządku niedzielnym. Po południu o godz. 16.30 Nabożeństwo czerwcowe, procesja oraz Msza św. O godzinie 15.00, na plebani spotkanie Rady Parafialnej i Caritas. Serdecznie zapraszamy.
W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie atakami nienawiści wobec katolików w Polsce oraz popełnionymi świętokradztwami i bluźnierstwami, po Mszy św. odśpiewamy suplikacje przebłagalne.

2. Serdecznie dziękujemy grupom parafialnym za przygotowanie ołtarzy na Procesję Bożego Ciała, Panom strażakom za asystę, oraz dzieciom sypiącym kwiaty i wszystkim uczestnikom tych uroczystości.

3. We wtorek wieczorem Msza św. z intencją za pielgrzymów do Torunia, Kalisza i Lichenia.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do MB.

5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Po procesji poświęcenie wianków, ziół, kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

6. W piątek i sobotę w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W piątek – I dzień odpustu. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i suma odpustowa o godz. 17.00.

W sobotę – II dzień odpustu. Msze św. o godz. 7.00, suma odpustowa o godz. 11.00 i po południu o godz. 17.00.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

7. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w czwartek, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ul.Rzecznej, numery 1, 4, 10, 12, 14, oraz ul. Lichtarz, numery 4, 6, 8.