X Niedziela Zwykła

1. Dziś po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

2. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na Procesję Bożego Ciała, Panom strażakom za asystę, dzieciom sypiącym kwiaty oraz wszystkim uczestnikom tych uroczystości.

3. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00 uczniowie klas IV będą przeżywali rocznicę I Komunii świętej.

4. We wtorek o 18.00 spotkanie dla młodzieży z klas VII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

5. W środę po Mszy św. Nowenna do MB.

6. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św. o godz. 18.00, a po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Po procesji poświęcenie ziół, kwiatów, wianków oraz błogosławieństwo dzieci.

7. W piątek i sobotę w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
W piątek – I dzień odpustu. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i suma odpustowa o godz. 18.00.
W sobotę – II dzień odpustu. Msze św. o godz. 7.00, suma odpustowa o godz. 11.00 i po południu o godz. 18.00. Uroczystości odpustowe w tym roku poprowadzi ks. Krzysztof Biernacki, proboszcz parafii w Święcanach, który obchodzi jubileusz  25-lecia święceń kapłańskich. Ponieważ parafia ta buduje nowy kościół, ofiary zebrane podczas odpustu, będą przekazane na ten cel. W związku z tym prosimy o wsparcie tej budowy.
Serdecznie też zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w uroczystościach odpustowych.

8. Zgodnie z zaleceniem ks. Biskupa, w przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka do puszek na wsparcie remontu Domu Diecezjalnego KSM w Rzeszowie.

9. Także w przyszłą niedzielę wypada kolejny dzień fatimski. Po południu o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, i o godz. 17.00 uroczysta Msza św., a po niej procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej poprzez stronę internetową naszej parafii lub w zakrystii bezpośrednio przed nabożeństwem. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

10. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Desznicy, Lipinkach i Krynicy Górskiej. Bliższe informacje można znaleźć na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej www.ksm.rzeszow.pl

11. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła przed odpustem, w czwartek, na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Kolejowej, nr. domów: 11, 13, 27, 31, 33, 34 i 35.