Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dziś III niedziela miesiąca – składka na malowanie kościoła. Za ofiarność na ten cel składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Także dzisiaj przedstawiciele Fundacji „Odrobina szczęścia” prowadzą przed kościołem zbiórkę dla ciężko chorego Pana Łukasza z Jasła, który cierpi na stwardnienie rozsiane i porusza się na wózku inwalidzkim, a od 5 lat zamieszkuje na 9 m kwadratowych w nieczynnym składzie budowlanym. W miarę możliwości zechciejmy przyjść mu z pomocą.

3. Nabożeństwa majowe, codziennie po wieczornej Mszy św., a w czwartki o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek (26 maja) po wieczornej Mszy św. zapraszamy rodziców młodzieży z klasy VIII, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, na spotkanie organizacyjne. Natomiast ósmoklasiści będą mieli spotkanie z delegatem ks. Biskupa – ks. Dziekanem 29 maja na wieczornej Mszy św.

6. W sobotę w rzeszowskiej katedrze odbędą się święcenia kapłańskie 6 diakonów naszego rzeszowskiego Seminarium. Polecajmy ich Bogu w naszych modlitwach.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Także w tym dniu odbędzie się 6 Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 14.30.

8. W dniach 3-6 lipca br. odbędą się 36. Saletyńskie Spotkania Młodych w Dębowcu. Zapisy od 16 maja na stronie www.spotkania.saletyni.pl Kontakt do ks. Piotra Grudnia MS, organizatora SSM: spotkania@saletyni.pl, tel. 505091629.

9. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 8.00 prosimy mieszkańców ul. Pelczara, numery domów: 22, 24, 28, 29, 30, 34, 36, 36a i 38.