VII Niedziela Zwykła

1. Dziś III niedziela miesiąca. Składka na malowanie wnętrza kościoła. Dziękujemy za ofiarność na ten cel.

2. Dzisiaj także rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do codziennej troski o trzeźwość w swoich rodzinach, a także o podejmowanie okresowych lub stałych przyrzeczeń abstynenckich. Przypominamy, że osoby szukające pomocydla siebie, swoich bliskich czy znajomych, mających problemy alkoholowe mogą nawiązać kontakt z działającymi w diecezji wspólnotami Anonimowych Alkoholików. Wszelkie informacje i kontakt do tych wspólnot znaleźć można na stronie internetowej http://aapodkarpacie.pl/albo telefonując na numer 506 907 988.

3. We wtorek na wieczornej Mszy św. o 18.00 młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klasy VIII będzie przyjmować pobłogosławione modlitewniki. Obecność obowiązkowa. Po Mszy spotkanie.

4. W środę rozpoczynamy 40 dniowy okres Wielkiego Postu, czasu przygotowania przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego do Świąt Wielkanocnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
W Środę Popielcową Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, a więc jakościowy (od pokarmów mięsnych) i ilościowy (3 posiłki dziennie, w tym jeden do syta). Od środy popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
Wielki Post to także czas podejmowania postanowień pokutnych i wyrzeczeń. Podejmijmy je i pamiętajmy, że przez nie okazujemy miłość Panu Bogu i hartujemy naszego ducha.

5. W czwartek o 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

7. Także w piątek wypada I rocznica agresji rosyjskiej na Ukrainę. Módlmy się szczególnie w tym dniu o sprawiedliwy pokój dla Ukrainy.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali i Msza św.

9. Zgodnie z zarządzeniem Przewodniczący KEP abp Stanisława Gądeckiego, w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na pomoc finansową dla Ukrainy.

10. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ul. Pigonia, numery domów: 27, 28, 29, 30, 31, 34 i 35.

11. Caritas Diecezji Rzeszowskiej zachęca do przekazywania 1,5% podatku na „Caritas Bliźni w Potrzebie”. Dzięki zgromadzonym w ten sposób środkom finansowym Caritas dofinansowuje leczenie chorych dzieci, pomaga poszkodowanym z powodu pożaru czy powodzi, wspiera seniorów (np. w zakupie leków).