VII Niedziela Zwykła

1. Dziś Msze św. w porządku niedzielnym.

2. W środę – Środa Popielcowa. Rozpoczynamy 40 dniowy okres Wielkiego Postu, czasu przygotowania przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego do Świąt Paschalnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
W Środę Popielcową Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 18.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, a więc jakościowy (od pokarmów mięsnych) i ilościowy (3 posiłki dziennie, w tym jeden do syta).
Wielki Post to także czas podejmowania postanowień pokutnych i wyrzeczeń. Podejmijmy je i pamiętajmy, że przez nie okazujemy miłość Panu Bogu i hartujemy naszego ducha. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

3. W czwartek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, po niej Msza św. Również o godz. 20.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez młodzież naszej parafii.

4. W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie i zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Zali, a po nim Msza św.

5. Przypominamy, że do przyszłej niedzieli można się jeszcze zapisywać na wyjazd autokarowy do Warszawy na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca. Serdecznie zapraszamy.

6. Szkoła Podstawowa nr 7 w dniu 13 marca organizuje Dzień Otwarty Szkoły. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej szkoły. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty.

7. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła, wyjątkowo zamiast soboty w przyszły poniedziałek – 2 marca, na godz. 8.00, prosimy rodziny z Żółkowa, numery: 37, 38, 189, 42, 163, 47 i 45.