VI Niedziela Zwykła

1. Dziś przeżywamy 32 Światowy Dzień Chorego. Módlmy się szczególnie w intencji wszystkich ludzi chorych. O godz. 15.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

2. Dzisiaj także rozpoczynamy 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do codziennej troski o trzeźwość w swoich rodzinach, a także o podejmowanie okresowych lub stałych przyrzeczeń abstynenckich.

3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy 40 dniowy okres Wielkiego Postu, czasu przygotowania przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego do Świąt Wielkanocnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W Środę Popielcową Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, a więc jakościowy (od pokarmów mięsnych) i ilościowy (3 posiłki dziennie, w tym jeden do syta). Od środy popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5. Wielki Post to także czas podejmowania postanowień pokutnych i wyrzeczeń. Podejmijmy je i pamiętajmy, że przez nie okazujemy miłość Panu Bogu i hartujemy naszego ducha.

6. Zgodnie z zarządzeniem Przewodniczący KEP abp Stanisława Gądeckiego, w środę popielcową będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie.

7. Również w środę o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z ostatnią częścią egzaminu.

8. W czwartek o 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Na to nabożeństwo zapraszamy także kandydatów do bierzmowania wraz rodzicami. Młodzież otrzyma wtedy krzyże – znak wiary i zbawienia. Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie po Mszy św.

10. Za tydzień składka przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii. W tym tygodniu mają się rozpocząć prace z instalowaniem w kościele balasek i elementów wystroju kaplic bocznych. W związku z tym prosimy o ofiarność na ten cel.

11. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali i Msza św.

12. O godz. 14.30 na plebani spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.