Poniedziałek Wielkanocny

1. Bardzo serdecznie dziękujmy tym wszystkim, którzy przyczynili się do głębszego przeżycia liturgii Wielkiego Tygodnia i Rezurekcji:
parafianom, a szczególnie osobom, które przygotowały dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu,
członkom Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Grupy Intronizacyjnej, młodzieży, oraz wszystkim parafianom za uczestnictwo w czuwaniu i adoracji,
członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za pełnienie straży przy Bożym Grobie i w czasie procesji,
księdzu Prałatowi, księdzu Katechecie, panu Kościelnemu, panu Organiście i Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz scholi za przygotowanie i zaangażowanie w liturgię,
panu Nowakowi za chleby rozdawane w Wielki Czwartek i wędliny,
panu Kłękowi za dary wędliniarskie na stół wielkanocny,
pani Czech, żonie pana Kościelnego, za świąteczne wypieki,
rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały naszą świątynię,
wszystkim, którzy w jakiekolwiek sposób przyczynili się do tego, aby jak najpiękniej i najgodniej uczcić Chrystusa w tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania;
parlamentarzystom, władzom samorządowym, powiatowym, organizacjom świeckim i kościelnym oraz wszystkim, od których płynęły do nas życzenia świąteczne;
wszystkim za wszystko niech Jezus Zmartwychwstał wynagrodzi swoją łaską.

2. Dziś Msza św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po południu o godz. 17.00. Składka z dzisiejszego święta przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

3. W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej. Spotkanie grupy Emaus odbędzie się w następnym tygodniu.

4. W czwartek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. spotkanie dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii świętej.

5. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. O godz. 15.00 czuwanie z Koronką do Bożego Miłosierdzia, przygotowaną przez młodzież naszej parafii.

6. Na prośbę parafian, organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej, aby zobaczyć i dotknąć miejsc, po których chodził Pan Jezus. Pielgrzymka zaplanowana jest w dniach 18 – 25 stycznia 2020 roku. Ze względów organizacyjnych, zapisy wraz z zaliczką, będą przyjmowane do końca czerwca br. Więcej informacji można znaleźć w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy.

7. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ul. Wojska Polskiego, numery od 5 do 10.