Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i I niedziela miesiąca – składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. O godz. 13.00 uroczysta Msza św. z udzieleniem I Komunii św. dzieciom z klas III. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30. Ze względów bezpieczeństwa w tym miesiącu nie będzie jeszcze zmiany tajemnic różańcowych. Prosimy odmawiać tajemnicę, którą aktualnie posiadamy.

2. Przypominamy, że odwołana została dyspensa ks. Bpa od udziału we Mszy św. Pamiętajmy także, że w kościele wszyscy, poza sprawującymi kult religijny, mają obowiązek zakrywania ust i nosa. Nie obowiązuje natomiast żaden limit osób biorący udział we Mszy św., ani też nie ma obowiązku zachowywania 2 m odległości między osobami, choć jeśli jest to możliwe, zachęcamy do tego ze względów sanitarnych.

3. We wtorek o 18:00 obowiązkowe spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z klas VIII wraz z rodzicami. Ks. Biskup udzieli tego sakramentu jeszcze w czerwcu.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do MB.

5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po południu o godz. 16.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i Msza św. Po sumie procesja do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy w tym roku prosimy mieszkańców poszczególnych osiedli:

I ołtarz – Miłosierdzia Bożego – mieszkańcy ul. Prusa, Sienkiewicza, Reja, Szymborskiej, Kolejowej, Pelczara i lewa strona ul. Grunwaldzkiej

II ołtarz – św. Jana Pawła II – mieszkańcy prawej strony ul. Grunwaldzkiej i Górka Klasztorna.

III ołtarz – NSPJ i NSNMP – mieszkańcy Żółkowa.

IV ołtarz – św. Faustyny – mieszkańcy osiedla Jasło – Żółków.

Konstrukcje pod ołtarze można przygotować w środę, a wystrój w czwartek. Prosimy też, aby po procesji rozebrać ołtarze. Panów strażaków prosimy o asystę podczas procesji. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Przypominamy, że podczas procesji, z wyjątkiem prowadzących liturgię, wszyscy powinni mieć zakryte usta i nos, lub zachować 2 m odległości od innej osoby. Nie obowiązuje natomiast żaden limit uczestników procesji. Przyjeżdżających samochodami na sumę, prosimy, aby nie wjeżdżać na plac kościelny, by nie utrudniać udziału w procesji.

6. Przez całą Oktawę po Mszy św. popołudniowej procesja eucharystyczna wokół kościoła, na którą też serdecznie zapraszamy.

7. W sobotę o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła, a następnie odmówimy różaniec fatimski połączony z naszymi prośbami. Prośby i podziękowania do Matki Bożej można umieścić na stronie internetowej naszej parafii lub złożyć je w zakrystii bezpośrednio przed nabożeństwem. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

8. Duszpasterstwo Rodzin informuje, że w dniach 19 -20 czerwca w domu rekolekcyjnym w Niechobrzu odbędą się katechezy przedmałżeńskie w formie rekolekcyjnej. Bliższe informacje na ten temat można uzyskać w kancelarii parafialnej, lub stronie internetowej parafii Niechobrz.

9. Księża Saletyni z Dębowca w dniach od 8 do 10 lipca organizują 33 Saletyńskie Spotkania Młodych. Zapisy dla młodzieży od 14 roku życia można dokonać na stronie internetowej Sanktuarium.

10. Serdecznie dziękujemy rodzinom dzieci I komunijnych , które w ubiegłym tygodniu sprzątały i dekorowały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny, z Żółkowa, numery domów: 201, 107, 108, 164 i 109.