Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Dziś Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe.
O godz. 15.00 na plebani spotkanie Akcji Katolickiej. Przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszek na remont Domu Rekolekcyjnego bł. Karoliny w Rzeszowie.

2. W poniedziałek, 13 czerwca, dzień fatimski. O godz. 19.00 uroczysta Msza św., a po niej procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej poprzez stronę internetową lub w zakrystii bezpośrednio przed nabożeństwem. Zapraszamy także wszystkich do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po południu o godz. 16.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i Msza św. Po sumie procesja do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy w tym roku prosimy mieszkańców następujących osiedli:

I ołtarz – św. Józefa Sebastiana Pelczara – mieszkańcy ul. Pelczara
II ołtarz – bł. ks. Jerzego Popiełuszki – mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej do krzyżówki z ulicą Kolejową
III ołtarz – Brata Alberta – mieszkańcy ul. Pigonia
IV ołtarz – bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – mieszkańcy ul. Weigla.

Są przygotowane konstrukcje pod ołtarze. Należy je jedynie zamocować i przygotować wystrój każdego z ołtarzy. Prosimy też, aby po procesji rozebrać ołtarze i złożyć je w odpowiednim miejscu. Panów strażaków prosimy o asystę podczas procesji. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Przyjeżdżających samochodami na sumę, prosimy, aby nie wjeżdżać na plac kościelny, by nie utrudniać udziału w procesji.

4. Przez całą Oktawę po Mszy św. popołudniowej procesja eucharystyczna wokół kościoła, na którą też serdecznie zapraszamy.

5. W Boże Ciało o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie odbędzie się XX Koncert Jednego Serca Jednego Ducha.  Wstęp wolny. Koncert będzie też transmitowany w TV Trwam i przez Internet.

6. W dalszym ciągu zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję „Paczka dla Ukrainy”. W zakrystii u pana kościelnego można odebrać specjalnie przygotowany na ten cel karton wraz z listą najbardziej potrzebnych artykułów dla ofiar wojny na Ukrainie.

7. Zapraszamy do udziału w 45. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia br. pod hasłem „Posłani z Maryją”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielrzymka.rzeszow.pl. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie.

8. Serdecznie dziękujemy rodzicom które w ubiegłym tygodniu sprzątali nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 8.00, prosimy rodziny z Żółkowa, numery domów: 41, 50, 51, 52, 174, 176 i 194.