Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Świętej Rodziny

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżywania tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia: panu kościelnemu z osobami, które ofiarowały do kościoła gwiazdy betlejemskie i ubrały choinki, lektorom, którzy przygotowali szopkę, scholii, panu organiście, liturgicznej służbie ołtarza, osobom sprzątającym kościół i tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zadbali o to, aby te święta były tak pięknie i radośnie świętowane. Bóg zapłać.

2. W czwartek zakończenie Starego Roku. Msza św. na zakończeni roku o godz. 16.00. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Nieszpory, przebłagalne suplikacje i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału w tej dziękczynnej modlitwie.

3. W piątek Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym.

4. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z comiesięczną Komunią św. w sobotę od godz. 9.00.

5. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo I-sobotnie.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca – składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

7. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w środę, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ul. Pigonia, numery: 36, 37, 38, 40, 41, 42, 43, 44 i 46.

8. Tradycyjnie w okresie poświątecznym co roku odbywała się wizyta duszpasterska w parafii. W tym roku, ze względu na panującą pandemię, nie będziemy mieć możliwości odwiedzenia waszych domów, ale pragniemy zaprosić wszystkich do wspólnego spotkania kolędowego w kościele. Od jutra zapraszamy do kościoła mieszkańców poszczególnych części naszej parafii o godz. 18.00 na uroczystą Mszę św. odprawianą w waszej intencji, a później na wspólne modlitewne spotkanie. Przychodząc do kościoła przynieśmy z sobą w naczyniu wodę, która zostanie poświęcona podczas nabożeństwa. Będąc w kościele, każda rodzina otrzyma specjalną książeczkę, z której będzie mogła skorzystać podczas wspólnej rodzinnej modlitwy. Po powrocie do domu przygotujmy stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, naczynie z poświęconą w kościele wodą oraz Pismo św. Następnie wspólną modlitwę z otrzymanej książeczki, niech poprowadzi ojciec lub matka rodziny. Po modlitwie można zjeść wspólnie kolację dzieląc się radością wspólnego spotkania.

Na taką, wyjątkową w tym roku formę spotkania kolędowego, zapraszamy wszystkich Parafian w następującym porządku:

28 grudnia 2020 Żółków (lewa strona wraz z Wądołami i Podłaziem)
29 grudnia 2020 Żółków (prawa strona)
30 grudnia 2020 ul. Św. Jana z Dukli (numery nieparzyste) i ul. Leśna
2 stycznia 2021 ul. Św. Jana z Dukli (numery parzyste), ul. Nadbrzeżna i ul. Wodna
4 stycznia 2021 ul. Graniczna, ul. Wojska Polskiego, ul. Rzeczna, ul. Młynarska i ul. Lichtarz
5 stycznia 2021 ul. Grunwaldzka i ul. Zawiszy
7 stycznia 2021 ul. Św. Bpa Pelczara, ul. Weigla, ul. Pigonia
8 stycznia 2021 ul. Kolejowa, ul. Prusa, ul. Sienkiewicza, ul. Reja i ul. Szymborskiej
9 stycznia 2021 ul. Floriańska, ul. Klasztorna, ul. Wileńska, ul. Wiśniowa, ul. Ogrodowa, ul. Św. Faustyny Kowalskiej, ul. Św. Hiacynty Luli i ul. Kwiatowa

Gdyby ktoś tradycyjnie z racji kolędy chciał złożyć jakąś ofiarę, to może to zrobić w kopercie na tacę. Za zrozumienie i ofiarność składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Hits: 642