Niedziela Palmowa

1. Dziś Msze św. w porządku niedzielnym, a o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali i Msza św. kończąca nasze rekolekcje parafialne.

2. W poniedziałek w naszej parafii wypada dzień diecezjalnej adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 rozpoczniemy ją Koronką do Bożego Miłosierdzia, a później będzie możliwość adorowania Pana Jezusa do wieczornej Mszy św.

3. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z klasy VIII

4. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej.

5. W czwartek rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego.
W Wielki Czwartek, o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00.
W Wielki Piątek, adoracja od godz. 7.00. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 rozpoczniemy liturgię Wielkiego Piątku, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Po zakończeniu liturgii przed ołtarzem będzie wystawiony krzyż do adoracji. Ze względów sanitarnych nie możemy go całować, ale oddajemy mu cześć przez przyklęknięcie lub głęboki ukłon z zachowaniem odpowiedniej odległości między uczestnikami. Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie. Modlitwa indywidualna przy Bożym Grobie do godz. 22.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
Ponieważ w tym roku w Wielki Piątek wypada w I piątek miesiąca, osoby odprawiające praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunii św. wynagradzającej, nie przerywają jej w ten sposób i będą mogły ją kontynuować w kolejnym miesiącu.
W Wielką Sobotę, adoracja od godz. 7.00. Poświęcenie pokarmów, ze względów sanitarnych, będzie się odbywać na placu przed kościołem co pół godziny od 11.00 do 13.00. Natomiast w Żółkowie poświęcenie pokarmów przy kapliczce, na Podłaziu, przy sklepie i przy kapliczce od strony Majscowej od o godz. 10.00 do 11.00. Zgodnie z zaleceniem ks. Biskupa, Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.00 Tego dnia przyjdźmy do kościoła ze świecami – odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Po zakończeniu liturgii nie będzie już adoracji w kościele.
W Wielką Niedzielę, o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna, a po niej uroczysta Msza św. Wielkanocna. Kolejne Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Po południu nie będzie już Mszy św. Podczas rezurekcji prosimy o nie stawiać samochodów blisko kościoła, by nie utrudniały procesji wokół kościoła.
W drugi dzień Świat Msze św. w porządku niedzielnym. Ze względu na istniejącą sytuację epidemiologiczną, prosimy wszystkich o przestrzeganie wymogów sanitarnych i zachowanie odpowiedniej liczby osób w świątyni według przygotowanych numerków, a przy większej ilości wiernych, o pozostanie na zewnątrz świątyni, gdzie będzie włączone dodatkowe nagłośnienie i udzielana Komunia św. na schodach przy głównym wejściu do kościoła.
Szczegółowy program Nabożeństw Wielkiego Tygodnia jest umieszczony na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła.

6. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w czwartek, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ul. Prusa, numery: 3, 5, 9, 11, 11a, 15, 15a, 17, 17/5.