Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w uroczystości pogrzebowe ks. Prałata oraz za zamówione w jego intencji Msze św. W miarę możliwości będziemy je sukcesywnie odprawiać, a wszystkich parafian zachęcamy do wspólnej modlitwy, zamówione Msze św. gregoriańskie zostaną odprawione w czerwcu.

Ks. Prałat w swojej ostatniej woli skierował do nas wszystkich słowa. Posłuchajmy fragmentu testamentu:

Pragnę podziękować wszystkich, od których doznałem w życiu wiele dobroci: dziękuję nieżyjącym już rodzicom za dar życia i chrześcijańskie wychowanie, rodzeństwu, bliższej i dalszej rodzinie, Wychowawcom seminaryjnym, władzy diecezjalnej, ks. Biskupom diecezji przemyskiej i rzeszowskiej, proboszczom u których pracowałem, księżom wikariuszom, którzy u mnie pracowali. Obecnym księżom za ich dobroć i życzliwość dla mnie do śmierci. Wszystkim za wszystko „Bóg zapłać”. Księżom rodakom, drogim parafianom, służbie kościelnej, kościelnemu, organiście, gospodyniom, Radzie Parafialnej, życzliwym przyjaciołom, służbie zdrowia. Dziękuję za okazane mi zaufanie, cierpliwość, wyrozumiałość i piękną współpracę dla chwały Bożej i zbawienia dusz, szczególnie przy budowie kościoła, dzwonnicy, plebani, ofiarność w czasie 33-letniewgo proboszczowania w pięknej parafii dwóch Serc – Jezusa i Maryi pod opieką patronki św. Faustyny i o. Pio i stałej modlitwy i współpracy SS. Wizytek na ręce Matki Przełożonej.

Za wszelkie winy i przykrości z mojej przyczyny wszystkich serdecznie przepraszam, proszę o wybaczenie i sam przebaczam! Proszę o pamięć modlitewną za moją duszę i życzliwe słowo. Ja będę pamiętał o was z nieba. Z serca wszystkim błogosławię w Imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Do zobaczenia w niebie! Amen.

W wyniku licznych przemówień, które były wyrazem ogromnej wdzięczności wobec zasług ks. Prałata, nie została wywołana pani Alicja Dachowska jako przedstawicielka Rady Parafialnej, a przez to całej Parafii. Dlatego pragniemy dziś odczytać przygotowane przez nią słowa:

Księże Prałacie zwracam się dzisiaj do Ciebie  w imieniu Parafian i Rady Parafialnej.

Przez dany nam okres Twojej posługi kapłańskiej wykazywałeś  ogromne zatroskanie o tę świątynię i wspólnotę parafialną, o świętość kościoła katolickiego, świętość  osób konsekrowanych i osób świeckich, za co jesteśmy  Tobie i Panu Bogu bardzo wdzięczni.

Zawsze byłeś obecny w tym konfesjonale i udzielałeś nam sakramentu pokuty, pouczałeś jak ojciec, zawsze ciepło i z serdecznością.

W każdy czwartek razem z nami tj.  grupą intronizacyjną adorowałeś Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dzisiaj pusty jest ten konfesjonał. Te skromne róże są dowodem naszej wdzięczności i pamięci za te wspólne przeżycia duchowe.

Księże Janie każdy z obecnych dzisiaj osób przyniósł w sercu wspomnienia z relacji z Tobą i wdzięczność za dobro i troskę  które były Twoim udziałem. Niech te dobre uczynki  wraz z naszą wdzięcznością zaniosą Chóry Anielskie przed Boży Tron.

Mamy świadomość,  że  każdy z nas popełnia złe uczynki,  które nie podobają się Panu Bogu, dlatego nawet te najmniejsze przebaczamy i prosimy o przebaczenie.

Ufna w Miłosierdzie Boże nie powiem żegnaj księże Prałacie,  ale do zobaczenia.

Odpoczywaj w pokoju wiecznym.

2. Dziś niedziela Chrztu Pańskiego, kończąca okres Bożego Narodzenia. Na plebani o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W przyszłą niedzielę na plebani o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla grup parafialnych: Chóru, Akcji Katolickiej, Grupy Intronizacyjnej, Caritas, Emaus. Zapraszamy.

5. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ul. Św. Faustyny Kowalskiej, numery: 24, 25, 34, 36, 37, 49 i 50.

6. W tym tygodniu dalszy ciąg odwiedzin kolędowych w następującym porządku:

Poniedziałek (09.01) – od godz. 15.00 – 20.00.

I ksiądz: ul Młynarska.

II ksiądz: ul. Rzeczna, i ul. Lichtarz.

Wtorek (10.01) – od godz. 15.00 – 20.00.

I ksiądz: ul. Grunwaldzka – prawa strona od ronda przy kościele w kierunku Górki Klasztornej.

II ksiądz: ul. Grunwaldzka – lewa strona od ronda i ul. Pelczara od wjazdu za MPM.

Środa (11.01) – od godz. 15.00 – 20.00.

I ksiądz: ul. Pigonia od sklepu.

II ksiądz: ul. Prusa.

Czwartek ( 12.01) – od godz. 15.00 – 20.00.

I ksiądz: ul. Pigonia cd.

II ksiądz: ul. Reja, ul. Szymborskiej i ul. Sienkiewicza.

Piątek (13.01) – od godz. 15.00 – 20.00.

I ksiądz: ul. Św. Faustyny.

II ksiądz: ul. Ogrodowa od ul. Klasztornej.

Sobota: (14.01) – od godz. 9.00 – 19.00.

I ksiądz: ul. Klasztorna od strony obwodnicy i ul. Wileńska.

II ksiądz: ul. Wiśniowa od nr 1.