IX Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękujemy naszym parafianom za przygotowanie ołtarzy na Uroczystości Bożego Ciała, panom strażakom za pomoc i wszystkim za udział w tej uroczystości.

2. Dziś I niedziela miesiąca – składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Rzeszowie, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Po południu o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej.

4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie Msza św. o godz. 18.00, a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Po procesji poświęcenie ziół, kwiatów, wianków oraz błogosławieństwo dzieci.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. Odwiedziny chorych z comiesięczną Komunia św. od godz. 10.00.

6. W piątek i sobotę w naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
W piątek – I dzień odpustu. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i suma odpustowa o godz. 18.00.
W sobotę – II dzień odpustu. Msze św. o godz. 7.00, suma odpustowa o godz. 11.00 i po południu o godz. 18.00. W sobotę na sumie odpustowej o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie do kościoła relikwii o. Pio. 15 minut przed sumą młodzież z KSM-u przedstawi program poświęcony O.Pio. Obecność relikwii O.Pio w naszej parafii była wielkim pragnieniem zmarłego ks. Prałata Jana Gibała. Cieszymy się z tego, że udało się zrealizować do pragnienie, a wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. kanonika Czesława Szewczyka – diecezjalnego moderatora Grup Modlitewnych O.Pio, który przybliży nam tę postać.

8. W dn. 3-9 czerwca 2024 r. przeżywać będziemy „Dni Świętości Małżeństw i Rodziny”. W niedzielę 9 czerwca o godz. 15:00 w Katedrze Rzeszowskiej zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia. Po Mszy św. odbędzie się Piknik Rodzinny w Parku Papieskim do godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie małżeństwa i rodziny.