IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś na plebanii o godz. 14.30 spotkanie Rady Duszpasterskiej, a o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy.

2. W zakrystii u Pana Kościelnego można nabyć baranki wielkanocne w cenie 6 zł.

3. W poniedziałek po Mszy św. w salce parafialnej odbędzie się spotkanie dla przedstawicieli rodzin z naszej parafii, które goszczą u siebie osoby z dotkniętej wojną Ukrainy, i członków parafialnego zespołu Caritas, aby wspólnie wypracować najlepsze formy pomocy. Serdecznie zapraszamy.

4. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów z klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Na Mszy świętej kandydaci otrzymają modlitewniki dojrzałego chrześcijanina.

5. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W czwartek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy chłopców z klasy III i IV Szkoły Podstawowej, którzy chcieliby zostać ministrantami.

7. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. i w piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z comiesięczną Komunią św. od godz. 9.00. Będzie to również dzień spowiedzi przedświątecznej dla wszystkich chorych przebywających w domach. Prosimy zgłaszać chorych chętnych do skorzystania z tej posługi sakramentalnej do piątku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo I-sobotnie.

9. Również w sobotę na Mszy św. wieczornej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. W tym roku rekolekcje poprowadzi Ojciec Grzegorz Pawluś OMI. Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach i skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty, aby duchowo przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

10. Zachęcamy do składania darów w postaci żywności i środków czystości na rzecz ubogich z naszej parafii, a także pomocy dla uciekinierów z Ukrainy. Dary te można składać po każdej Mszy św. u Pana Kościelnego w zakrystii.

11. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00, prosimy rodziny z Żółkowa, numery domów:107, 108, 109, 110, 165, 178 i 178a.