IV Niedziela Adwentu

1. Dziś Msze św. w porządku niedzielnym.

2. Betlejemskie Światło Pokoju przyniesione przez harcerzy znajduje się obok chrzcielnicy. Zachęcamy, aby zabierać do domu ten płomień. Niech rozświetla nasze stoły wigilijne i wprowadza pokój do naszych rodzin.

3. W poniedziałek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msza św. tylko rano o godz. 7.00. Zwyczajowo w tym dniu powstrzymajmy się od pokarmów mięsnych. Wieczorem zaś zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Rozpocznijmy ją od odczytania fragmentu z Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej rodzinnej modlitwy, łamania się opłatkiem i wspólnym śpiewaniem kolęd. Przy wigilijnym stole obejmijmy pamięcią także tych, którzy odeszli już do wieczności.

O północy zapraszamy wszystkich na Pasterkę, którą poprzedzi kolędowanie poprowadzone przez Scholę młodzieżową (od 23.15). Zgodnie z decyzją księdza Biskupa, składka zebrana na Pasterce, będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom samotnej Matki. Kto przyjmie Komunię św. na Pasterce może po raz drugi przystąpić do Stołu Pańskiego w dzień Bożego Narodzenia.

4. W Boże Narodzenie, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. popołudniowej. Natomiast w drugi dzień świąt, czyli św. Szczepana, Msze św. w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00.

5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia świąteczna prasa katolicka. Znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów, a także kalendarz na nowy rok, płytę z kolędami Ryszarda Rynkowskiego i śpiewnik kolędowy. Zachęcamy więc do jej nabywania.

6. W czwartek Święto św. Jana apostoła i Ewangelisty – dzień imienin ks. Bpa Ordynariusza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej Msza św.

7. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny.

8. Serdecznie dziękujemy osobom, które przygotowały szopkę oraz udekorowały kościół na święta. „Bóg zapłać”. Dziękujemy także rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ul. Grunwaldzkiej – numery domów od 28 do 53.