IV Niedziela Adwentu

1. Dziś III niedziela miesiąca. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii. Za ofiarność na ten cel składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W zakrystii u Pana Kościelnego można jeszcze nabyć świece Caritasu na stół wigilijny, a u Pana Organisty można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne.

3. Msze św. roratnie codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z przedświąteczną Komunią św. Bardzo prosimy zgłaszać tych chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Również w piątek, w godz. od 15.00 do 18.00 z przerwą 16.30 do 17.00, organizujemy przedświąteczna spowiedź parafialną. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, by móc godnie po chrześcijańsku przeżywać nadchodzące święta.

7. Także w piątek na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci, które w adwencie za udział w roratach zbierały naklejki. Niech każde dziecko przyniesie swoją wyklejankę adwentową i ci, którzy zebrali największą ich ilość, otrzymają obiecane nagrody.

8. W sobotę Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msza św. tylko rano o godz. 7.00. Zwyczajowo w tym dniu powstrzymajmy się od pokarmów mięsnych. Wieczorem zaś zasiądźmy do Wieczerzy Wigilijnej. Rozpocznijmy ją od odczytania fragmentu z Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej rodzinnej modlitwy, łamania się opłatkiem i wspólnym śpiewaniem kolęd. Przy wigilijnym stole obejmijmy pamięcią także tych, którzy odeszli już do wieczności. O północy zapraszamy wszystkich na Pasterkę. Zgodnie z decyzją księdza Biskupa, składka zebrana na Pasterce, będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom samotnej Matki. Kto przyjmie Komunię św. na Pasterce, może po raz drugi przystąpić do Stołu Pańskiego w dzień Bożego Narodzenia.

9. W przyszłą niedzielę Boże Narodzenie. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. popołudniowej. W drugi dzień świąt, Msze św. w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po świętach planujemy odwiedziny kolędowe w parafii.

10. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w czwartek na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Klasztornej, numery domów: 59, 63, 75, 77 i 79.