Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Adwentu

1. Dziś III niedziela miesiąca. Składka z dzisiejszej niedzieli, zamiast na prace inwestycyjne, jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Bardzo prosimy o ofiarność na ten cel.

2. W zakrystii u Pana Kościelnego można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny, a u Pana Organisty można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne.

3. Msze św. roratnie codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy. Także codziennie przed Mszą św. kapłani dyżurują w konfesjonałach i można przystąpić do spowiedzi przedświątecznej. Zachęcamy wszystkich do skorzystać z tej możliwości, aby przygotować się duchowo na nadchodzące święta.

4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msza św. tylko rano o godz. 7.00. Zwyczajowo w tym dniu powstrzymajmy się od pokarmów mięsnych. Wieczorem zaś zasiądźmy do Wieczerzy Wigilijnej. Rozpocznijmy ją od odczytania fragmentu z Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej rodzinnej modlitwy, łamania się opłatkiem i wspólnym śpiewaniem kolęd. Przy wigilijnym stole obejmijmy pamięcią także tych, którzy odeszli już do wieczności. O północy zapraszamy wszystkich na Pasterkę. Zgodnie z decyzją księdza Biskupa, składka zebrana na Pasterce, będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom samotnej Matki. Kto przyjmie Komunię św. na Pasterce, może po raz drugi przystąpić do Stołu Pańskiego w dzień Bożego Narodzenia.

6. Przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św. (także w tygodniu po roratach) będzie można zaopatrzyć się w sianko na wigilijny stół. W tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy, dlatego ofiara za sianko może być formą wdzięczności za całoroczną posługę przy ołtarzu ministrantów i lektorów.

7. W sobotę Boże Narodzenie, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. popołudniowej. W drugi dzień świąt, Msze św. w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00.

8. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny.

9. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w czwartek na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Leśnej, numery domów: 1, 2/1, 2/4, 3, ,5, 5a, 7 i 119.

Hits: 320