Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Adwentu

1. Dziś Msze św. w porządku niedzielnym. Dzisiaj także wypada III niedziela miesiąca. Składka w tym miesiącu, zamiast na prace inwestycyjne, przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.

2. W zakrystii można się zaopatrzyć w opłatki i świece Caritasu na stół wigilijny.

3. Msze św. roratnie od poniedziałku do środy o godz. 18.00 i w Wigilię o godz. 7.00. Zachęcamy do licznego udziału.

4. We wtorek od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. przedświąteczną. Prosimy zgłaszać tych chorych u Pana kościelnego w zakrystii.

5. We czwartek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msza św. tylko rano o godz. 7.00. Zwyczajowo w tym dniu powstrzymajmy się od pokarmów mięsnych. Wieczorem zaś zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Rozpocznijmy ją od odczytania fragmentu z Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej rodzinnej modlitwy, łamania się opłatkiem i wspólnym śpiewaniem kolęd. Przy wigilijnym stole obejmijmy pamięcią także tych, którzy odeszli już do wieczności. O północy zapraszamy wszystkich na Pasterkę. Zgodnie z decyzją księdza Biskupa, składka zebrana na Pasterce, będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom samotnej Matki. Kto przyjmie Komunię św. na Pasterce może po raz drugi przystąpić do Stołu Pańskiego w dzień Bożego Narodzenia.

6. W Boże Narodzenie, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. popołudniowej. Natomiast w drugi dzień świąt, czyli św. Szczepana, Msze św. w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W związku trwającą pandemią, podtrzymana jest w dalszym ciągu dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św., ale pamiętajmy, że jest to przywilej, a nie obowiązek. Kto nie może przyjść do kościoła powinien uczestniczyć we Mszy św. ze pośrednictwem środków społecznego przekazu.

7. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. Jest to także dzień imienin ks. Bpa Ordynariusza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

8. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w środę na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Pigonia, numery domów: 27, 28, 29, 30, 31, 34 i 35.

Hits: 455