III Niedziela Wielkiego Postu

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania wizytacji kanonicznej ks. Biskupa w naszej parafii. Dziękujemy także rodzicom bierzmowanej młodzieży za dar ołtarza w kwocie 500 zł. Ofiara ta zostanie przeznaczona na częściowe pokrycie kosztów wykonanie nowego stojaka pod paschał.

2. Dziś I niedziela miesiąca. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.15, a po nim Msza św. Serdecznie zapraszamy.

3. W poniedziałek Święto św. Kazimierza Królewicza – dzień imienin ks. Bpa Kazimierza Górnego. Polecajmy go Bogu w naszych modlitwach.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek rozpoczynamy tegoroczne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Wiesław Matyskiewicz – sekretarz ks. Bpa Kazimierza Górnego.

O godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. z nauką ogólną.

W sobotę z racji rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 700. Od godz. 8.00 będzie okazja do spowiedzi dla osób starszych i chorych. Prosimy w miarę możliwości o dowiezienie chorych do kościoła, by mogli skorzystać z sakramentu pokuty. O godz. 9.00 Msza św. z nauką dla osób starszych i chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Po południu o godz. 18.00 Msza św. z nauka ogólną.

Spowiedź rekolekcyjna odbędzie się w poniedziałek od godz. 15.00 do 18.00. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i jest również umieszczony na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do licznego udziału.

6. W zakrystii u Pana kościelnego można nabyć baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas naszej diecezji w cenie 8 zł.

7. Caritas Diecezji Rzeszowskiej prosi o przekazanie 1,5% odpisu podatkowego na prowadzoną działalność charytatywną. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są umieszczone ulotki z numerem KRS-u Caritasu, które można sobie zabrać do domu i wpisać go na zeznaniu podatkowym. Zachęcamy do wsparcia tej organizacji.

8. Również parafialny zespół Caritas zachęca by w zakrystii składać żywność i środki czystości, które przed świętami zostaną przekazane najuboższym mieszkańcom naszej parafii.