II Niedziela Zwykła

1. Dziś na plebani o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla grup parafialnych: Chóru, Akcji Katolickiej, Grupy dla Intronizacji, Caritas i Emaus. Serdecznie zapraszamy.

2. W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej

3. W czwartek Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona Diecezji Rzeszowskiej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej diecezji. O godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego.

5. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ul. Weigla, numery: 1, 2, 4, 5, 10, 14, 16, 17 i 18.

6. W tym tygodniu dalszy ciąg odwiedzin kolędowych w następującym porządku:

Poniedziałek (16.01) – od godz. 9.00 – 20.00.
I ksiądz: – ul. Grunwaldzka od sióstr Wizytek obie strony ulicy do końca.
II ksiądz: – ul. Kwiatowa od nr 14 i ul. Floriańska od Zakładu Gazowniczego.

Będzie to zakończenie wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Wszystkim parafianom składamy serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie i sugestie duszpasterskie. Dziękujemy również za składane w domach, czy na tacę w kopertach, ofiary z racji kolędy. Ofiary te, zgodnie z zarządzeniem księdza biskupa, będą w części przekazane do Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie i na działalność duszpasterską. Gdyby ktoś z jakiś powodów nie mógł przyjąć wizyty duszpasterskiej w wyznaczony czasie, a chciałby to jeszcze uczynić, prosimy, aby zgłosił się w tym tygodniu do kapłana, który odwiedzał dany rejon parafii i umówił się z nim na indywidualne spotkanie.

7. Niedługo będziemy obchodzić święto Matki Bożej Gromnicznej kiedy to tradycyjnie święcimy gromnice. W wielu naszych domach mamy zużyte, pokrzywione lub zniszczone gromnice z którymi nie wiadomo co zrobić, bo już nie nadają się do użytku, a są poświęcone i nie wolno ich wyrzucać. W związku z tym będzie można takie gromnice przynieść do kościoła, a w zamian za to, za dobrowolną ofiarę, otrzymać nową gromnicę. Zamówimy 100 sztuk gromnic i mamy nadzieję, że dla wszystkich wystarczy. Można też przynosić niepotrzebne nam już świece Caritasu, które kupowaliśmy na stół wigilijny.