II Niedziela Adwentu

1. Dziś I niedziela miesiąca. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Po południu o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.

2. Dzisiaj także obchodzimy Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji przy wyjściu z kościoła umieszczona jest puszka do której można złożyć ofiarę na ten cel.

3. W zakrystii można się zaopatrzyć w opłatki i świece Caritasu na stół wigilijny.

4. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Pocięcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Natomiast od godz. 12.00 do 13.00 będziemy przeżywać modlitewną „Godzinę łaski”. Podczas objawienia 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała, że:
Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.
Przychodząc do kościoła, będzie można przygotować na kartce swoją intencję modlitewną i złożyć ją do przygotowanego na stoliku koszyczka. Intencja ta zostanie odczytana i powierzona Bogu za wstawiennictwem Maryi Niepokalanie Poczętej. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy w naszym kościele.

5. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W tym tygodniu w środę, czwartek i piątek wypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.

7. Osoby, które pragną przyjść z pomocą materialną najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszej parafii, prosimy, aby w najbliższym tygodniu składały w zakrystii w pana kościelnego zakupione artykuły spożywcze i środki czystości, które przed świętami członkowie parafialnego zespołu Caritas dostarczą potrzebującym. Za ofiarność i gest miłości bliźniego składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”.

8. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Pigonia, numery domów: 1, 3, 5, 8, 9, 9a, 13 i 14.