I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś III niedziela miesiąca. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii. W tym tygodniu zostały zamontowane w kościele balaski i kilka elementów wystroju bocznych kaplic. Kolejne prace będą wykonywane sukcesywnie w miarę możliwości wykonawców. Wszystkim ofiarodawcom na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać” i prosimy o dalsze wpłaty. W związku z nowymi balaskami, prosimy, aby gdy będzie komunikował tylko jeden kapłan, spokojnie poczekać aż udzieli Komunii św. po jednej stronie kościoła, a następnie przejdzie na drugą. Starajmy się też sprawnie podchodzić do Komunii św.

2. Również dzisiaj o godz. 14.30 na plebani odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.15, a po nim Msza św. Serdecznie zapraszamy.

3. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z przedstawicielem ks. Biskupa, dopuszczające młodzież do przyjęcia tego sakramentu.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Biskupa Jana Wątrobę – ordynariusza naszej diecezji, w ramach wizytacji kanonicznej naszej wspólnoty parafialnej. Uroczyste powitanie ks. Biskupa nastąpi o godz. 9.00. Na Mszy św. o godz. 11.00 ks. Biskup udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania, a po zakończeniu Mszy św. spotka się z przedstawicielami poszczególnych grup parafialnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

7. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzamipod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Przy wyjściu z kościoła będzie prowadzona zbiórka do puszek na pomoc materialną dla misjonarzy.