I Niedziela Adwentu

1. Dziś I niedziela Adwentu – rozpoczynamy czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wykorzystajmy go do odnowienia i umocnienia naszej więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.

2. W ostatnią niedzielę była składka na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy łącznie 5.103 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Gdyby ktoś jeszcze chciał złożyć ofiarę na ten cel, to można to zrobić poprzez konto bankowe parafii lub w podpisanej kopercie.

3. Przypominamy, że w zakrystii u Pana Kościelnego można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny w cenie: duża świeca – 18 zł., a mała – 8 zł. Również u Pana Organisty, przed lub po Mszy św., można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne. Także Caritas naszej diecezji dostarczył specjalne kartony na przygotowanie paczki z pomocą dla Ukrainy. Gdyby ktoś chciał przygotować taką paczkę, to kartony można odebrać w zakrystii.

4. Tradycyjnie już, przez cały Adwent, o godz. 18.00, będziemy odprawiać Msze św. roratnie. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach, a szczególnie dzieci. Podczas tegorocznych rorat dzieci będą otrzymywały naklejki w formie puzzli, które trzeba będzie nakleić na otrzymany szablon. Dzieci, które zbiorą najwięcej naklejek otrzymają na zakończenie rorat specjalne upominki.

5. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. i w I Piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z comiesięczną Komunią św. w piątek od godz. 9.00.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.

8. Za tydzień w niedzielę  na sumie będziemy modlić się za pszczelarzy przez wstawiennictwo św. Ambrożego. Koło, które będziemy gościć zaprezentuje przed kościołem owoce pszczelej pracy i troski pszczelarzy. Będzie można nabyć miód.

9. Także w przyszłą niedzielę wypada I niedziela miesiąca. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

10. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Klasztornej, numery domów: 1, 4, 4a, 6a, 8 i 13a.