I Niedziela Adwentu

1. Dziś I niedziela Adwentu – rozpoczynamy czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wykorzystajmy go do odnowienia i umocnienia naszej więzi z Bogiem i bliźnimi. Po południu o godz. 16.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.

2. Od dzisiaj w zakrystii u Pana Kościelnego można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny w cenie: duża świeca – 15 zł., a mała – 6 zł. Także u Pana Organisty, przed lub po Mszy św., można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne. Bardzo prosimy o życzliwe ich przyjęcie, a ofiary składane przy tej okazji niech będą również pewną formą wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej parafii.

3. Tradycyjnie już, przez cały Adwent, o godz. 18.00, będziemy odprawiać Msze św. roratnie. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach, a szczególnie dzieci. Wzorem lat ubiegłych prosimy, aby na Msze roratnie dzieci przynosiły zrobione przez siebie laurki dla Pana Jezusa, które złożą przy ołtarzu, a po skończonym nabożeństwie, codziennie będą losowane z pośród nich pamiątki adwentowe.

4. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z klasy VIII we wtorek o 18:00.

5. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. i w I Piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z comiesięczną Komunią św. w piątek od godz. 9.00.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.

8. Także w przyszłą niedzielę wypada I niedziela miesiąca. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

9. Również w przyszłą rozpoczynamy Triduum modlitw przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

10. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Weigla, numery domów: 71, 73, 75, 75a, 77 i 77a.