III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przypada 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Biskupi zachęcają do uczczenia ofiar stanu wojennego przez zapalenie o godz. 19.30 świecy w oknach naszych mieszkań. Zechciejmy i my włączyć się w ten gest wdzięczności dla tych, którzy walczyli o naszą wolność.

2. W zakrystii można się zaopatrzyć w opłatki i świece Caritasu na stół wigilijny.

3. Zachęcamy do udziału w Mszach św. roratnich odprawianych codziennie o godz. 18.00.

4. W środę rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W przyszłą niedzielę – III niedziela miesiąca. Składka zamiast na prace inwestycyjne, będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

6. Serdecznie dziękujemy osobom, które poprzez zakupienie artykułów spożywczych i środków czystości włączyły się w pomoc osobom najbardziej potrzebującym w naszej parafii. Dary te w tym tygodniu zostaną dostarczone przez członków parafialnego zespołu Caritas najbardziej potrzebującym. Za ofiarność i gest miłości bliźniego składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”.

7. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Ze względu na ograniczenia wynikające z reżimu sanitarnego, spowiedź przedświąteczna będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Starajmy się w dogodnym dla siebie czasie pojednać z Bogiem, aby przygotować w swoim sercu miejsce dla przychodzącego Jezusa.

8. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Pigonia, numery domów: 15, 16, 18, 22, 23, 24, 25, i 26.

9. Papież Franciszek ogłosił obecny rok, Rokiem Jubileuszowym na cześć św. Józefa i udzielił daru specjalnego odpustu. Odpust ten można uzyskać pod zwykłymi warunkami (tzn. sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz dowolna modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego). Ponadto, celem potwierdzenia powszechności patronatu Świętego Józefa w Kościele, poza wspomnianymi wyżej okolicznościami, Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, np. „Do Ciebie, Święty Józefie”, szczególnie w dniach 19 marca i 1 maja, w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, oraz 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu św. Józefa. W obecnej sytuacji publicznego zagrożenia zdrowia, rozszerza się dar odpustu zupełnego w sposób szczególny na osoby w podeszłym wieku, na chorych, umierających i wszystkich tych, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda, akt pobożności na cześć Świętego Józefa, pocieszyciela chorych i Patrona Dobrej Śmierci, ofiarując z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia.